Aktualności

Fazy księżyca w 2023 r. – kiedy wypada pełnia?

Pinterest LinkedIn Tumblr
Reklama

Fazy księżyca to jedno z najbardziej fascynujących zjawisk, które obserwujemy na nocnym niebie. W ciągu miesiąca, księżyc przechodzi przez kilka faz, od niewidocznej nowiu, poprzez półksiężyc, aż do w pełni oświetlonej tarczy. W 2023 roku będziemy mieli okazję podziwiać wiele interesujących faz księżyca, w tym kilka pełni, które zawsze przyciągają uwagę.

Styczeń

W styczniu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już drugiego dnia miesiąca, a więc już na samym początku. Będzie to pełnia Noworoczna, która zazwyczaj kojarzy się z nowym początkiem i odnową. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Raka, co może wpłynąć na emocjonalność i wrażliwość ludzi. Następnie, 16 stycznia, księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze, a więc w połowie swojego cyklu.

Luty

W lutym 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 31 stycznia, a będzie to tzw. Superksiężyc, czyli moment, kiedy księżyc znajdzie się najbliżej Ziemi i będzie wydawał się większy i jaśniejszy niż zwykle. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Lwa. 15 lutego, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze, a więc na półmetku swojego cyklu.

Marzec

W marcu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 1 marca i będzie to pełnia Wiosenna, która kojarzy się z nowym życiem i odrodzeniem. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Panny, co może wprowadzić trochę spokoju i harmonii. 14 marca, księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.

Kwiecień

W kwietniu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada 29 kwietnia i będzie to tzw. Różowa Pełnia, która nawiązuje do kwitnących już kwiatów wiosennych. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Skorpiona, co może wprowadzić trochę tajemniczości i intensywności. 12 kwietnia, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze.

Maj

W maju 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 28 maja i będzie to pełnia Kwiatów, która kojarzy się z obfitością i radością. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Strzelca. 11 maja, księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.

Czerwiec

W czerwcu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 27 czerwca, a będzie to tzw. Superksiężyc, czyli moment, kiedy księżyc znajdzie się najbliżej Ziemi i będzie wydawał się większy i jaśniejszy niż zwykle. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Koziorożca. 10 czerwca, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze.

Lipiec

W lipcu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada 27 lipca i będzie to tzw. Pełnia Szyszek, która kojarzy się z obfitością i plennością. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Wodnika. 10 lipca, księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.

Sierpień

W sierpniu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 25 sierpnia i będzie to tzw. Sturgeon Moon, czyli pełnia, która kojarzy się z połowem jesiotra w Ameryce Północnej. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Ryb. 8 sierpnia, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze.

Wrzesień

We wrześniu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 24 września i będzie to tzw. Harvest Moon, czyli pełnia, która kojarzy się z żniwami. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Barana. 7 września, księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.

Październik

W październiku 2023 roku, pierwsza pełnia wypada 24 października i będzie to tzw. Hunter’s Moon, czyli pełnia, która kojarzy się z myślistwem. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Byka. 7 października, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze.

Listopad

W listopadzie 2023 roku, pierwsza pełnia wypada 23 listopada i będzie to tzw. Beaver Moon, czyli pełnia, która kojarzy się z pracami nad budową tam. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Bliźniąt. 6 listopada, księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.

Grudzień

W grudniu 2023 roku, pierwsza pełnia wypada już 22 grudnia i będzie to tzw. Cold Moon, czyli pełnia, która kojarzy się z początkiem zimy. Księżyc w tej pełni będzie w znaku Raka. 6 grudnia, księżyc znajdzie się w pierwszej kwadrze.

Warto pamiętać, że fazy księżyca wpływają na nasze życie i nastrój. Pełnia to zazwyczaj czas, kiedy nasze emocje są bardziej intensywne i wybuchowe, dlatego warto poświęcić trochę czasu na refleksję i samorefleksję. Obserwowanie zmian na nocnym niebie może być także bardzo relaksujące i inspirujące.

Dodaj komentarz

xc