Aktualności

Warto sprzedawać nietrafione prezenty

Pinterest LinkedIn Tumblr
Reklama

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i obdarowywania bliskich. Pod choinką jak co roku znajduje się bardzo wiele atrakcyjnych przedmiotów. Często są to puzzle, książki, płyty CD, elektronika czy akcesoria GSM. Niestety, czasem zdarza się, że prezent, który otrzymaliśmy, nie jest tym, czego chcieliśmy. Po prostu nie spełnia naszych oczekiwań. W takiej sytuacji warto rozważyć sprzedaż nietrafionego prezentu.

Dlaczego warto sprzedać nietrafiony prezent?


Istnieje wiele powodów, dla których warto sprzedać nietrafiony prezent. Po pierwsze, jest to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Po drugie, pozwoli nam to pozbyć się przedmiotu, który i tak nie będzie nam służył. Po trzecie, da komuś innemu możliwość cieszenia się prezentem, który dla nas okazał się nietrafiony. Prezent, który dla nas okazał się bezużyteczny dla kogoś może stać się spełnieniem marzeń. 

Czym kierujemy się przy wyborze prezentów?

Wybierając prezent dla bliskiej osoby, zazwyczaj kierujemy się kilkoma czynnikami. Ważne są dla nas:

  • Zainteresowania i potrzeby obdarowywanej osoby – chcemy, aby prezent był dla niej użyteczny i sprawiał jej radość.
  • Budżet – musimy dopasować prezent do naszych możliwości finansowych.
  • Własne preferencje – chcemy, aby prezent był w naszym guście estetycznym.

Co może pójść źle przy wyborze prezentu?

Nawet jeśli starannie wybieramy prezent, czasami może się zdarzyć, że nie trafimy w gust obdarowywanej osoby. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami:

  • Nieznajomość zainteresowań i potrzeb obdarowywanej osoby – jeśli nie wiemy, co lubi dana osoba, możemy wybrać prezent, który jej się nie spodoba.
  • Brak czasu na dokładne przemyślenie wyboru – jeśli wybieramy prezent w pośpiechu, możemy popełnić błąd.
  • Siła własnych upodobań – czasami wybieramy prezenty, które podobają się nam, a nie obdarowywanej osobie.

Jak sprzedać nietrafiony prezent?

To bardzo proste. Można wystawić przedmiot na Allegro Lokalnie, a przy okazji wziąć udział w promocji “Sprzedaj nietrafiony prezent”, gdzie zdobyć można nawet 15 Monet w kilku prostych krokach. Wystarczy wystawić przynajmniej 3 ogłoszenia, aby otrzymać 5 Monet. Za sprzedaż chociaż jednego z nich do zgarnięcia jest kolejne 10 Monet. Promocja trwa od 27 grudnia 2023 roku do 10 stycznia 2024 roku.

Nie warto trzymać nietrafionego prezentu

Nie warto trzymać nietrafionego prezentu w domu. Będzie on tylko zajmował miejsce i przypominał nam o tym, że ktoś nie trafił w nasz gust. Lepiej go sprzedać i zarobić dodatkowe pieniądze, a przy okazji zgarnąć nawet 15 Monet.

Dodaj komentarz

xc