Aktualności

Wygraj idealną książkę na wakacje!

Pinterest LinkedIn Tumblr
Reklama

Czas urlopu to doskonała okazja, aby oderwać się od codzienności i oddać się lekturze, która przeniesie nas w światy pełne tajemnic, romansów, i przygód. Dlatego też prezentujemy ci zbiór idealnych książek na wakacyjne leniuchowanie, które na pewno sprawią, że każda chwila spędzona na plaży, w cieniu drzewa czy na leżaku na balkonie stanie się niezapomniana.

W naszym artykule odkryjesz tytuły literackie, które porwą cię w nieznane krainy, wciągną w intrygujące śledztwo, pozwolą zakochać się na nowo, bądź zawitać do wyjątkowych miejsc. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem powieści obyczajowych, kryminalnych, fantastycznych czy romansów, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Konkurs – wybierz sobie książkę

A to nie wszystko! Chcemy uczcić tę literacką podróż, ogłaszając równocześnie nasz ekscytujący konkurs, w którym do wygrania będą wybrane książki z naszych propozycji. Wystarczy, że weźmiesz udział, a może stanie się twoim udziałem otrzymanie jednej z tych książek, abyś mógł kontynuować swoją wakacyjną przygodę również po powrocie do domu.

Wystarczy, że na adres kontakt@boomersi.pl prześlesz mail z odpowiedzią na pytanie: którą z poniższych książek chcesz otrzymać i dlaczego? Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca lipca!

Regulamin konkursu – tutaj

Idealne książki na wakacje

„Zabierz dzieci, wyjedź z miasta” – Agnieszka Bednarska, Wydawnictwo Gorzka Czekolada

 Jest to druga część cyklu “Amanda Pietrzak”, w którym śledzimy przygody młodej Polki z wyjątkowym darem. Amy potrafi odczytywać tajemnicze znaki i komunikować się z innymi światami. W pierwszej części, “Piętno Katriny”, Amy podróżowała do Luizjany, gdzie pomagała ofiarom huraganu i odkrywała mroczne sekrety. W drugiej części, Amy wyjeżdża do Czarnobyla, gdzie czeka na nią nowa zagadka i niebezpieczeństwo. Książka jest pełna napięcia, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka łączy w niej elementy obyczajowe, sensacyjne i nadprzyrodzone, a także opiera się na solidnej podstawie faktów. Jeśli lubisz takie połączenie gatunków i interesują cię tajemnice Czarnobyla, to ta książka jest dla ciebie.

„Obłęd, na krańcu świata” – Julian Sancton, Wydawnictwo Media Rodzina

Jest to fascynująca i poruszająca opowieść o jednej z najbardziej dramatycznych i nieznanych ekspedycji polarnych w historii. Książka opisuje losy załogi statku Belgica, który w 1897 roku utknął w lodzie Antarktydy na całą ciemną i mroźną zimę. Autor, korzystając z dzienników i pamiętników uczestników wyprawy, odtwarza ich walkę o przetrwanie, konfrontację z własnymi lękami i szaleństwem, a także niezwykłe odkrycia naukowe i przyrodnicze. Książka jest napisana w sposób porywający i trzymający w napięciu, a także bogato ilustrowana zdjęciami i mapami. Jeśli lubisz historie o ludzkiej odwadze, przygodzie i tajemnicy, to ta książka jest dla ciebie.

„Serce zdrajcy” – Ben Creed, Wydawnictwo Rebis

Książka opisuje przygody Rewola Rossela, byłego porucznika milicji, który ma zdolność odczytywania tajemniczych znaków i komunikowania się z innymi światami. Wraz ze swoim dawnym wrogiem, majorem Nikitinem, musi rozwikłać zagadkę morderstw popełnianych przez Kościeja Nieśmiertelnego, legendarnego bohatera z rosyjskich podań ludowych. Po drodze natrafiają na wiele niebezpieczeństw i tajemnic, które mogą mieć wpływ na losy ludzkości. Książka jest pełna akcji, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Autor łączy w niej elementy sensacji, przygody i fantastyki, a także opiera się na dokładnej rekonstrukcji historycznej i geograficznej. Jeśli lubisz takie połączenie gatunków, ta książka jest dla ciebie.

„Ostatni list z Grecji” – Emma Cowell, Wydawnictwo Muza

Jest to wzruszająca i romantyczna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, miłości i szczęścia. Książka opisuje losy Sophie, która po śmierci matki odkrywa, że ta ukrywała przed nią wiele tajemnic. Sophie postanawia odnaleźć obraz, który jej matka namalowała w Grecji, i wyrusza w podróż pełną niespodzianek i emocji. W malowniczej Metoni poznaje przystojnego i tajemniczego Greka, który zmienia jej życie. Książka jest napisana w lekkim i ciepłym stylu, a także bogato ilustrowana zdjęciami i mapami. Jeśli lubisz historie o kobietach, które odnajdują siebie i swoje przeznaczenie w egzotycznych miejscach, to ta książka jest dla ciebie.

„Nina i Józef. Sceny z życia, które minęło” – Lilianna Śnieg-Czaplewska, Wydawnictwo Rebis

Jest to ciekawa i wnikliwa biografia dwóch znanych postaci z życia artystycznego i politycznego Polski. Nina Andrycz była piękną i utalentowaną aktorką, a Józef Cyrankiewicz był najdłużej urzędującym premierem PRL. Ich ślub w 1947 roku był sensacją, a ich małżeństwo pełne namiętności, zdrad i konfliktów. Książka opisuje ich pochodzenie, karierę, miłości i rozstanie, a także odtwarza atmosferę epoki, w której żyli. Autorka korzysta z dzienników, pamiętników i relacji świadków, aby stworzyć wiarygodny i barwny portret pary, która budziła podziw, zazdrość i kontrowersje. Jeśli lubisz historie o ludziach wyjątkowych i fascynujących, to ta książka jest dla ciebie.

„Żywi i umarli” – Nele Neuhaus, Wydawnictwo Media Rodzina

Jest to siódma część bestsellerowej serii kryminalnej, w której śledzimy sprawy policji z Frankfurtu i okolic. Książka opowiada o niebezpiecznym snajperze, który zabija niewinnych ludzi, aby zemścić się na tych, którzy go skrzywdzili. Policjanci Pia Kirchhoff i Oliver von Bodenstein muszą rozwikłać zagadkę jego tożsamości i motywów, zanim będzie za późno. Książka jest pełna napięcia, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka łączy w niej elementy sensacji, psychologii i obyczaju, a także opiera się na dokładnej rekonstrukcji historycznej i geograficznej. Jeśli lubisz historie o ludzkiej sprawiedliwości, zbrodni i karze, to ta książka jest dla ciebie. 

„Pisarka” – Magda Stachula, Wydawnictwo Marginesy

“Pisarka” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który opowiada o losach Laury Ruty, bestsellerowej autorki, która staje się celem groźby ze strony nieznanego nadawcy. Laura otrzymuje tajemniczą przesyłkę, która przypomina jej wydarzenia sprzed lat, kiedy była świadkiem morderstwa. Kto jest nadawcą? Jak zdobył adres pisarki? A może groźba oznacza, że jej życie jest zagrożone? Te pytania prowadzą czytelnika przez intrygującą fabułę, pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych wydarzeń. Magda Stachula umiejętnie operuje napięciem, które stale rośnie, a wydarzenia nabierają tempa i intensywności. 

„Flowers” – Krystyna Mirek, Wydawnictwo Marginesy

Jest to wzruszająca i romantyczna opowieść o miłości, która rodzi się w najmniej spodziewanych okolicznościach. Książka opisuje losy Violi, żony prezesa, która żyje w toksycznym małżeństwie, i Kamila, młodego adwokata, który właśnie odniósł pierwszy zawodowy sukces. Spotykają się przypadkiem na wyjeździe i nawiązują bliski kontakt. Nie wiedzą jednak, że ich związek jest ryzykowny i niesie dla nich realne zagrożenie. Książka jest pełna napięcia, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka łączy w niej elementy obyczaju, sensacji i psychologii, a także opiera się na solidnej podstawie faktów. Jeśli lubisz takie połączenie gatunków i interesują cię tajemnice ludzkich serc, to ta książka jest dla ciebie.

„Beautiful Graves” – L. J. Shen, Wydawnictwo Marginesy

To poruszająca i romantyczna powieść, która opowiada o losach Everlynne Lawson, młodej kobiety, która przeżyła wiele tragedii i zamyka się przed światem. Everlynne żyje w Salem, gdzie próbuje zapomnieć o swojej pierwszej miłości, która zakończyła się dramatycznie. Jednak kiedy poznaje Dominica, tajemniczego i przystojnego mężczyznę, który wydaje się ją rozumieć, jej życie zmienia się nieoczekiwanie. Everlynne musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, swoimi uczuciami i swoim przeznaczeniem. Książka jest pełna napięcia, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Autorka łączy w niej elementy obyczaju, sensacji i psychologii, a także opiera się na solidnej podstawie faktów. Jeśli lubisz takie połączenie gatunków i interesują cię tajemnice ludzkich serc, to ta książka jest dla ciebie. 

„Katedra” – Ben Hopkins, Wydawnictwo Rebis

“Katedra” to epicka powieść historyczna, która przenosi czytelnika do XIII wieku, kiedy w niemieckim mieście Hagenburg trwa budowa imponującej katedry. Wokół niej rozgrywa się życie różnych postaci, które łączy zainteresowanie sprawami duchowymi, artystycznymi, politycznymi i ekonomicznymi. Książka przedstawia barwny obraz średniowiecznego społeczeństwa, pełnego konfliktów, intryg i miłości. Autor łączy w niej elementy sensacji, psychologii i obyczaju, a także opiera się na solidnej podstawie faktów. Jeśli lubisz historie o ludziach wyjątkowych i fascynujących, to ta książka jest dla ciebie.

Dodaj komentarz

xc