Relacje

12 sygnałów, że mimo długiego stażu on nadal cię kocha

Pinterest LinkedIn Tumblr
Reklama

W trakcie długotrwałych związków zmiany w naszej relacji i w nas samych są nieuniknione. Nawet jeśli te zmiany są naturalną częścią życia, mogą prowadzić do niepotrzebnego stresu i niepewności w związku. Nie warto jednak porównywać aktualnej sytuacji ze stanem sprzed lat, ponieważ to nie jest najlepszy sposób na ocenę tego, co twój współmałżonek myśli o tobie.

Stan Tatkin, psycholog i autor Wired for Love, mówi, że bardzo możliwe, że twój współmałżonek wciąż kocha cię tak samo mocno jak przed laty, ale wyraża swoją miłość w inny sposób lub w sposób bardziej subtelny. Mogą to być delikatne zmiany, takie jak zmiana języka ciała, sposób, w jaki się kłócicie, czy podejście do spraw łóżkowych. To, jak partner wyraża swoje uczucia, może ulec zmianie w czasie, ale to nie oznacza, że ​​miłość między wami zanika.

Eksperci w dziedzinie psychologii twierdzą, że istnieją subtelne sygnały, które mogą pomóc zrozumieć, czy twój mąż nadal jest w tobie szaleńczo zakochany. Ważne jest zwracać uwagę na te oznaki i nauczyć się rozpoznawać je w związku, aby zachować zdrową relację i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Oto 12 sygnałów, że twój mężczyzna nadal cię kocha

Patrzy ci wymownie w oczy

Podczas romantycznej kolacji z ukochaną osobą warto zwrócić uwagę na to, jak partner zachowuje się w twoim towarzystwie. Jeśli jest on obecny całym swoim ciałem i umysłem, skupiony na tobie i rozmowie, to może to być oznaką jego głębokich uczuć. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez psychologa Zicka Rubina, pary, które są głęboko zakochane, patrzą sobie w oczy przez 75 procent czasu podczas rozmowy, podczas gdy zwykli ludzie patrzą na siebie tylko przez 30-60 procent czasu.

Silny kontakt wzrokowy to jedna z subtelnych oznak, które mogą świadczyć o zainteresowaniu partnera twoją osobą i wszystkim, co masz do powiedzenia. Kiedy twoja druga połowa poświęca swoją uwagę w 100% na rozmowę z tobą, słucha uważnie i patrzy prosto w twoje oczy, to znak, że jego miłość do ciebie jest wciąż silna.

Zgadza się na twoje propozycje

Paul Coleman, psycholog i autor książki „Finding Peace When Your Heart Is in Pieces”, uważa, że ​​mężczyźni, gdy są zakochani, często wydają się mniej entuzjastyczni niż kobiety, co łatwo można uznać za brak zainteresowania. Badania opublikowane w Journal of Psychophysiology wskazują, że wynika to z niższego poziomu serotoniny u mężczyzn. Według Colemana, ilość serotoniny w ciele kobiety powoduje, że wykazują one większą radość i okazują to bardziej niż mężczyźni. Niższy poziom serotoniny u mężczyzn nie skłania ich do okazywania emocji tak często, ale to nie oznacza, że ​​nie są zakochani. Mężczyźni będą szczęśliwi, wykonując zadania, na które ich partnerki mają ochotę, nawet jeśli polegają one tylko na spokojnym spędzeniu czasu razem. Zamiast zasmucać się brakiem entuzjazmu ze strony partnera, lepiej podjąć inicjatywę i spróbować czegoś nowego, aby wzmocnić więź między sobą.

W trakcie intymnych chwil patrzy na ciebie i cię komplementuje

Zwyczajowo para zakochanych często nazywa się „kochanie” lub „kochana” przez cały dzień, ale według Tatkin’a, jeśli podczas stosunku mówi twoje imię, oznacza to, że jest w pełni obecny i skupiony tylko na tobie. Inną wskazówką, że jest nadal zainteresowany, jest kontakt wzrokowy w sypialni, co pokazuje, że jest skoncentrowany tylko na tobie i twojej intymności. Ważne są również komplementy jakie prawi ci w łóżku.

Nie mówi często kocham, ale pokazuje to inaczej

Gdy spotkaliście się pierwszy raz, był bardzo przywiązany do ciebie i trzymał cię za rękę przez cały czas, bez względu na porę dnia. Jednak po wielu latach małżeństwa może już nie okazywać ci takiego uwielbienia. Nie martw się ponieważ istnieją różne sposoby wyrażenia miłości. Na początku każdego związku ogień miłości wyzwala wiele dopaminy, której działanie jest podobne do efektów uzależniających substancji psychoaktywnych. To ekscytujące, ale krótkotrwałe. Potem przychodzi tzw. cicha miłość. Jest to spokojny, ale uważny stan, w który wchodzą pary, które są w pełni zrelaksowane i zaangażowane. Więc on nadal kocha cię tak samo mocno, tylko wyraża to na inny sposób.

Szybko kończy każdą kłótnię

Kolejnym sposobem na wykazanie, że on wciąż jest w tobie zakochany, jest to, że pozwala ci wygrać w kłótni. To dlatego, że zdaje sobie sprawę, że dłuższe przeciąganie nieporozumień lub urazów może przyczynić się do utrzymywania się złych wspomnień, co może zaszkodzić waszej przyszłej relacji. Kiedy więc przestaje się sprzeczać, nie robi tego ze słabości – po prostu nie chce, abyś cierpiała na skutek konfliktu. Przy następnym sporze warto się zastanowić, czy bardziej zależy ci na wygraniu, czy rozwiązaniu problemu.

Odkłada telefon, gdy chcesz z nim porozmawiać

Innym sposobem na pokazanie miłości przez mężczyznę jest aktywne odłączenie się od technologii, aby spędzać czas z ukochaną osobą. Fawn Weaver, autorka książki Happy Wives Club, mówi, że gdy mężczyzna naprawdę kocha kobietę, nawet jeśli jego praca jest wymagająca, wie, kiedy odłożyć telefon i zamknąć laptopa, aby poświęcić uwagę partnerce. Jest to znak, że chce nadal tworzyć z tobą silną relację.

Wyręcza cię w czynnościach, których nie lubisz

Kiedy jesteście razem od dłuższego czasu, twój mąż z pewnością zna twoje upodobania i wie, czego nie lubisz robić. Zamiast kłócić się, kto powinien zająć się zmywaniem, prędzej zobaczysz go samodzielnie zmywającego naczynia lub ładującego zmywarkę przed snem. Pamiętaj jednak, aby odwzajemnić to, co robi dla ciebie i zająć się czymś, co z kolei może drażnić jego nerwy.

Nawet w nerwach i kłótniach nie wypowiada słów „rozstanie” czy „rozwód”

Przeciwności i trudne chwile zdarzają się każdej parze, jednakże nawet w najtrudniejszych momentach twój mąż nigdy nie używa słowa „rozwód”, „separacja” czy „rozstanie”? Szczęśliwy mąż nie stawia pod znakiem zapytania swojego związku, nawet gdy jest rozgniewany, sfrustrowany lub bardzo zły.

Ciągle zdarza mu się jeszcze pozytywnie cię zaskakiwać

Istnieją gesty, które pokazują, że mąż dba o swoją żonę i chce ją zaskakiwać. Nie chodzi tu o drogie prezenty, ale o proste rzeczy, takie jak przyniesienie bez powodu ulubionych kwiatów czy spontaniczny zakup biletów na film, o którym wspominałaś. To pokazuje, że twój mąż myśli o tym, jak pielęgnować wasz związek, i że wciąż pamięta o małych rzeczach, które powodują uśmiech na twarzy jego żony.

Dba o twoje bezpieczeństwo

Kiedy twój mąż wykazuje troskę o twoje bezpieczeństwo i chce, abyś czuła się chroniona i kochana, możesz być pewna, że jest to wyraz jego głębokich uczuć. Być może twój mąż zawsze idzie obok ciebie od strony krawężnika, gdy spacerujecie po ulicy; prosi cię, abyś dała mu znać, kiedy dotrzesz bezpiecznie do celu; nosi ciężkie rzeczy, których nie możesz dźwigać i łapie pająki, które wzbudzają w tobie lęk. To właśnie te gesty. W ten sposób pokazuje, że twoje dobro jest dla niego najważniejsze.

Wspiera cię w twoich marzeniach

Każdy związek rozwija się wraz z postępem czasu, a wraz z nim również rozwijają się osoby będące w niego zaangażowane. Według dr. Morgana Anderson, trenera relacji i psychologa klinicznego, właściwy partner zawsze stoi po twojej stronie, niezależnie od tego, jakie nowe wyzwania podjęłaś. Bez względu na to, czy próbujesz nowego hobby, czy zmieniasz pracę, w zdrowym związku twój partner będzie cię wspierał i zachęcał do podejmowania ryzyka. Jeśli twój partner nadal interesuje się kim jesteś i kim chcesz się stać, to znak, że naprawdę mu na tobie zależy.

Lubi cię uszczęśliwiać

Na początku związku zwykle obie strony starają się zrobić wiele rzeczy, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność, ale w miarę upływu czasu ta radość może zanikać. Jednak jeśli twój partner nadal aktywnie stara się cię uszczęśliwiać, to wiedz, że jego miłość nadal płonie. Jeśli twój mąż np. idzie do kawiarni, żeby kupić twoje ulubione latte, pomimo tego, że sam nie pije kawy i robi to po to, żeby zobaczyć uśmiech na twojej twarzy, to znak, że nadal jest głęboko zakochany w tobie.

Dodaj komentarz

xc